27 серпня 2007 року в рамках відзначення шістнадцятої річниці Незалежності України в м. Івано-Франківську на вулиці о. Блавацького в приміщенні колишньої двокласної школи(1903р.), а нині пам'ятці архітектури, урочисто відкрито Музей історії школи та мікрорайону Опришівці. Ця будівля початкової школи у доброму стані збереглася до наших днів, тому не випадково дирекція, педагогічний колектив нині вже загальноосвітньої школи І-ІІІст.№6 ім. Івана Ревчука підтримала ініціативу міського управління освіти і науки та створили тут перший серед приміських шкіл історико-краєзнавчий музей.
На урочистостях з нагоди відкриття музею виступила голова оргкомітету музею, колишній директор школи М.В. Присяжнюк, яка доручила відкрити музей та перерізати стрічку начальника управління освіти М. Вересу, керуючому справами міськвиконкому А. Лису та одному з організаторів музею Б.Гавриліву.
Освячення музею здійснили священики Опришівецької церкви Св. Параскеви о. Іван Репела та о. Тарас Огар. Першу екскурсію провели учні школи та автор експозиції Б. Гаврилів, які привернули увагу присутніх на шкільний дзвоник 1840р. та унікальну пам'ятку освіти кінця ΧIΧ ст. « Хроніку школи в Опришівцях», яку виявив на горищі школи в післявоєнні роки тодішній директор школи М. Суровський .
23 квітня 2018 року відбулося урочисте відкриття та освячення оновленого "Музею історії школи та мікрорайону Опришівці". Даний проєкт набув втілення за активної підтримки та участі міського голови Івано-Франківська Руслана Марцинківа, директора Департаменту освіти та науки Ігоря Смаля, а також організаційної, краєзнавчої та мистецько-художньої роботи Ігоря Максимчука, Богдана Гавриліва, Івана Гавриліва, Андрія Гавриліва, Лесі Гринів.
На базі музею активно працює гурток «Історичне краєзнавство», керівник Гринів Леся Іванівна, яка формуючи в учнів національну свідомість, прищеплює любов до рідного краю та повагу до видатних постатей минулого Опришівців та України.
Музей постійно відвідують учні та вчителі навчальних закладів міста, області, України. Також експонати музею мали змогу побачити представницькі делегації з країн Європи, Прибалтики. Щорічно в музеї проводиться до 50 екскурсій різних рівнів. Під час підготовки та проведенні тематичних заходів, зустрічей із видатними особистостями на базі музею гуртківці тісно співпрацюють із партнерами: Літературним музеєм, Музеєм міліції Прикарпаття, Музеєм Небесної Сотні, Художнім музеєм, Музеєм родинних професій сім’ї Романа Фабрики, Івано-Франківською спілкою художників, Обласною спілкою ветеранів Афганістану, Івано–Франківською спілкою краєзнавців, місцевою церквою Святої Параскевії, бібліотекою-філією № 8 МЦБС.